Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > ALPOL INSPIRUJE cz.12 - System do prewencyjnego pomiaru temperatury
ALPOL INSPIRUJE cz.12 - System do prewencyjnego pomiaru temperatury
Rozwiązanie do bezdotykowego pomiaru temperatury ciała ludzkiego i detekcji braku maseczki.
  • Wysoka dokładność
  • Bezkontaktowość pomiaru
  • Możliwość szybkiej kontroli przesiewowej
  • Idealne do zastosowań w miejscach, gdzie wstrzymywanie ruchu może generować zatory, a co za tym idzie uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego
Jesteśmy w trakcie drugiej fali zarażeń koronawirusem. Jednym ze sposobów walki z rozpowszechniającą się wokół nas pandemią jest profilaktyka. Tutaj przychodzi nam z pomocą technologia termowizyjna, pozwalająca szybko i bezkontaktowo wychwycić z „tłumu” chore osoby. Zatrzymanie jednej, przeważnie nieświadomej osoby z podwyższoną temperaturą może zapobiec potencjalnemu zakażeniu kilku, a nawet kilkunastu kolejnych osób i przerwaniu łańcuszka zakażeń wirusem Covid-19. Proszę pamiętać jednak, że przesiewowy pomiar temperatury i wykrywanie potencjalnie chorych osób, może nas uchronić nie tylko przed infekcją koronawirusem, ale także ogranicza rozprzestrzenianie innych chorób sezonowych, takich jak np. grypa.

W niniejszym materiale chcieliśmy przedstawić polecane przez ALPOL specjalistyczne rozwiązanie, które wspomoże Państwa w walce z pandemią. Jest to dedykowany system pomiaru temperatury ludzkiego ciała oraz detekcji braku maseczki, renomowanego producenta DAHUA Technology. System pomiaru temperatury ciała DAHUA to skuteczne rozwiązanie, które w oparciu o technologię TERMOWIZYJNĄ oraz sztuczną inteligencję w zakresie analizy obrazu (AI) pozwala na szybkie wykrywanie osób wykazujących objawy infekcji wirusowej jakim jest podwyższona temperatura ciała, a przy okazji sprawdza, czy osoby wchodzące posiadają maseczkę ochronną. System pozwala na szybką i bezkontaktową identyfikację takich osób w skupiskach ludzi (lotniska, dworce, galerie handlowe, instytucje publiczne, stadiony itp.). Urządzenie po wykryciu przekroczenia określonej normy temperatury (np. 36.6?), może odtwarzać wgrane wcześniej do systemu nagranie lub powodować uruchomienie alarmu dla operatora, który skieruje daną osobę do szczegółowej kontroli.

dahua_termowizja_covid_00.jpg

Kluczowe cechy rozwiązania:

  • Dokładność i szybkość pomiaru, pozwala na kontrolę wielu osób w tym samym czasie
  • Bezkontaktowość pomiaru i większe bezpieczeństwo osób kontrolujących
  • Automatyzacja rejestracji danych
  • Funkcje alarmowe przekroczenia norm
  • Wsparcie dla bezpieczeństwa i ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii (szybka reakcja służb)
dahua_termowizja_covid_02.jpg

dahua_termowizja_covid_03.jpg


/Źródło: materiały Dahua Technology Poland/

Zastosowania

dahua_termowizja_covid_05.pngWdrożenia

System skutecznie wspiera służby bezpieczeństwa w takich obiektach i instytucjach jak:

 

Ambasada w Zagrzebiu (Chorwacja) - w budynku z dużą liczbą odwiedzających, rozwiązanie HBTM Dahua umożliwia dokładne zmierzenie temperatury wszystkim wchodzącym osobom.

abmasada_zagrzeb.png

Dworzec Kolejowy w Szanghaju - termowizyjne rozwiązanie pomiaru temperatury ludzkiej marki Dahua pomaga służbom stacji kolejowej w Szanghaju, jednej z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych na świecie, w przeprowadzaniu szybkiego pomiaru temperatury ciała ludzkiego w dużych skupiskach i wyszukiwaniu w odpowiednim czasie osób o podwyższonej temperaturze ciała.

dahua_termowizja_covid_06.jpg

dahua_termowizja_covid_08.jpg


Przykładem wykorzystania rozwiązań termowizji jest wparty przez ALPOL - Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie

Dzięki zaangażowaniu i szybkim decyzjom kilku partnerów: dystrybutora ALPOL, producenta sprzętu DAHUA Technology Poland, integratora Centrum Ochrony Security Sp. z o.o. z Sosnowca, zorganizowana została dostawa, montaż i uruchomienie rozwiązania, które jest jednym z najnowocześniejszych tego typu systemów na rynku, jakim jest System pomiaru temperatury ciała DAHUA.

- Mając dostęp do najnowszych technologii i dzięki wsparciu producenta DAHUA oraz integratora Centrum Ochrony Security, mogliśmy wspomóc medyków z Tarnowa rozwiązaniem z najwyższej półki technologicznej, stosowanej na lotniskach, dworcach, największych zakładach przemysłowych w Polsce i na świecie. To specjalistyczne rozwiązanie, które jest w stanie prowadzić co ważne bezkontaktową, równoległą kontrolę temperatury ciała człowieka z ogromną dokładnością do 0,3 stopnia Celsjusza, wyposażone w zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Rozpoznaje człowieka, twarz, dokonuje termowizyjnego, precyzyjnego pomiaru z wielu punktów twarzy m.in. kącików oczu. Wykrywa także osoby nie stosujące się do obowiązku noszenia maseczek. O każdym przekroczeniu normy informuje obsługę. Wszystkie te operacje dzieją się w czasie rzeczywistym i trwają ułamki sekund – mówi Paweł Zemła, dyrektor marketingu ALPOL Sp. z o.o.


Pobierz obrazki
 

*W artykule wykorzystano materiały Dahua Technology Poland.