Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > ALPOL INSPIRUJE cz.16 Poznaj bliżej innowacyjny system bezpieczeństwa AJAX
ALPOL INSPIRUJE cz.16 Poznaj bliżej innowacyjny system bezpieczeństwa AJAX
Niekwestionowanym zwycięzcą w dziedzinie innowacyjności, uhonorowanym nagrodą PSI Premier Awards 2020, jest detektor MotionCam.
 ajax2_5.jpg

To połączenie doskonałego, nowoczesnego wyglądu, czujnika ruchu odpornego na zwierzęta do 50 cm i kamery fotograficznej.

Czujnik ruchu, natychmiast po wykryciu zdarzenia, wyśle animowaną serię zdjęć, aby umożliwić ocenę sytuacji. Pierwsze zdjęcie otrzymasz już po 9 sekundach, dzięki temu będziesz wiedział o rzeczywistej sytuacji w domu, zanim włamywacze zdadzą sobie sprawę, że zostali złapani. Coś się wydarzyło w nocy? Nic nie szkodzi – wbudowany oświetlacz podczerwieni zapewni widoczność nawet w całkowitej ciemności.

 
ajax2_1.jpg

Martwisz się, że ktoś może skorzystać z wbudowanej kamery, by Cię podglądać? MotionCam ma ograniczać niebezpieczeństwa, a nie twoje życie osobiste. Czujnik ruchu nie może robić zdjęć na żądanie. Kamerę aktywuje tylko alarm po wykryciu ruchu. Dane w czasie transmisji i przechowywania są zaszyfrowane. Nikt ich nie analizuje, nawet sztuczna inteligencja. Nie musisz żyć pod stałym nadzorem kamer, żeby wiedzieć co uruchomiło alarm.

ajax2_3.jpg

Jeszcze kilka lat temu systemy bezprzewodowe dość łatwo poddawały się różnego rodzaju zakłóceniom, potrafiły gubić łączność, a jednocześnie użytkownik często nie miał zielonego pojęcia, że którykolwiek element systemu po prostu nie działa.

MotionCam używa jednocześnie dwóch specjalistycznych protokołów radiowych: Jeweller do wysyłania natychmiastowych alarmów oraz Wings do szybkiego dostarczania zdjęć. Powiadomienie o alarmie dotrze w ułamku sekundy, nawet jeśli sygnał jest niestabilny.

ajax2_4b.jpg

Możesz zainstalować MotionCam w odległości do 1700 metrów od centrali, aby zapewnić wizualną kontrolę nad najbardziej krytycznymi obszarami. Nowy czujnik charakteryzuje się rekordową efektywnością pracy i żywotnością baterii do 4 lat.

Wydaje się, że konfiguracja tak zaawansowanych możliwości jest skomplikowana? Nic podobnego! Czujnik łączy się z systemem bezpieczeństwa Ajax w kilku kliknięciach. Otwórz aplikację Ajax, zeskanuj kod QR i przypisz czujnik do jednego z pomieszczeń.

ajax2_2.jpg

Zamontuj czujnik na ścianie bez rozbierania go. Upewnij się, że żadne przedmioty nie blokują kąta widzenia i gotowe!