Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > ALPOL INSPIRUJE cz.17 Ajax niezawodny system bezpieczeństwa
ALPOL INSPIRUJE cz.17 Ajax niezawodny system bezpieczeństwa
Wybierz właściwy sposób ochrony swojego dobytku – zobacz, jakie to proste!

Kiedy mówimy „AJAX”, myślimy: sztuka, design, prestiż. Ale przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia powinniśmy kierować się także tym, gdzie i jakie urządzenie najlepiej spełni swoją funkcję.

AJAX to szereg rozwiązań bezprzewodowych z dwukierunkową, szyfrowaną protokołem AES komunikacją i imponującymi zasięgami aż do 2000 metrów, które pozwolą zabezpieczyć niemal każdy rodzaj pomieszczenia, a także teren zewnętrzny.Na ofertę detektorów AJAX składają się: • Wspomniany już i nagrodzony Motion Cam, czyli wewnętrzny czujnik PIR z wbudowaną kamerą fotograficzną – niezawodny przy weryfikacji alarmu.

Dodatkowa gama produktów Ajax to:

 • MotionProtect – wewnętrzny czujnik PIR odporny na zwierzęta do 20kg i wysokości 50cm.
 • MotionProtect PLUS – wewnętrzny czujnik PIR+MW, przeznaczony do pomieszczeń z klimatyzacją, kominkami i tam, gdzie istnieje prawdopodobieństwo migotania światła, odblasków i odbić.
 • CombiProtect – wewnętrzny czujnik PIR z wbudowanym detektorem zbicia szkła.
 • MotionProtect Curtain – wewnętrzny czujnik kurtynowy o regulowanym zasięgu detekcji do 16 metrów. Idealnie sprawdzi się w futrynie okna, zabezpieczy wejście do garażu, dzieła sztuki w muzeum, bądź wystawę w sklepie.
 • DoorProtect – prawie zwykły czujnik kontaktronowy. „Prawie zwykły”, bo można podłączyć do niego przewodowo czujnik innego producenta, a dodatkowo, dla wygody i estetyki instalacji, posiada różne rozmiary magnesów.
 • DoorProtect Plus – kiedy kontaktron to za mało. Czujnik ten zawiera w sobie dodatkowo akcelerometr z regulowanymi progami czułości, dzięki czemu chroni również np. uchylone okna. Detektor podniesie alarm, kiedy zmieni się kąt położenia lub wykryje drgania, które towarzyszą zwykle przy próbie sforsowania. Doskonale sprawdzi się też w ochronie eksponatów, bądź innych wartościowych przedmiotów.
 • GlassProtect – wewnętrzny detektor zbicia szkła o zasięgu detekcji do 9 metrów.
 • MotionProtect Outdoor – zewnętrzny, podwójny detektor PIR o polu detekcji do 175 m2, wyposażony w antymasking i unikatowy, dwustopniowy algorytm LISA do analizy sygnału, aby nie generować fałszywych alarmów. Detektor przeznaczony jest do pracy w temperaturach od -25 do 60°C. Opcjonalny daszek zapewni ochronę czujnika przed śniegiem lub deszczem.
 • FireProtect – wewnętrzny detektor dymu i temperatury.
 • FireProtect Plus – wewnętrzny detektor dymu, temperatury i tlenku węgla.
 • LeaksProtect – miniaturowy detektor zalania, który umieścisz bez problemu pod szafką, pralką, brodzikiem, wanną, czy zmywarką.

Niewątpliwą zaletą AJAX jest również to, że każde z wymienionych powyżej urządzeń ma wbudowany czujnik, dzięki któremu z poziomu aplikacji sprawdzisz temperaturę w każdym miejscu, gdzie są one zamontowane, ponadto każde z nich (za wyjątkiem MotionProtect Outdoor) występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: tradycyjnej białej oraz czarnej, aby lepiej wkomponować się w wystrój wnętrza.

Materiały do pobrania:  Ajax niezawodny system bezpieczeństwa