Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > ALPOL INSPIRUJE cz.9 - Sztuczna Inteligencja w ochronie obwodowej
ALPOL INSPIRUJE cz.9 - Sztuczna Inteligencja w ochronie obwodowej
W większości przypadków płot wyznacza obszar ograniczonego dostępu i jest pierwszą linią obrony przed niechcianymi intruzami, dlatego logicznym jest chęć wykorzystania tej bariery nie tylko do fizycznego powstrzymania intruza ale również uzyskania informacji że została ona przekroczona.
Klasyczne systemy zewnętrznej ochrony obwodowej w postaci czujników ruchu, kabli sensorycznych czy barier mikrofalowych nie zawsze się sprawdzają, bądź przy niewielkich inwestycjach ich cena staje się dla inwestora barierą nie do przejścia. Dlatego coraz częściej klienci skłaniają się ku wykorzystaniu systemów telewizji przemysłowej do ochrony obwodowej obiektów. Kamery i rejestratory serii AI firmy Dahua wykorzystują analizę obrazu wspieraną przez algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, potrafią one z dużą precyzją zaklasyfikować obiekty pojawiające się na obrazie, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych czy w zupełnej ciemności.

Do tej pory uruchamianie klientowi końcowemu powiadamiania na telefonie o np. wtargnięciu do strefy, kończyło się zazwyczaj koniecznościom wyłączenia tej funkcji po najwyżej tygodniu, hurtowe ilości powiadomień skutecznie deprymowały klienta do jej użytkowania. Technologia zaimplementowana w urządzeniach AI potrafi eliminować fałszywe alarmy generowane przez czynniki atmosferyczne, zwierzęta, ruchy krajobrazu, owady, cienie czy światła samochodów.

Prostymi słowami mówiąc, ignorowane są wszystkie obiekty których algorytm sztucznej inteligencji nie zaklasyfikuje jako człowiek lub pojazd, dopiero wtedy wykonywana jest analiza czy została naruszona wyznaczona przez nas linia bądź strefa.

Dzięki temu możemy zaoszczędzić na dodatkowych systemach ochrony obwodowej, a w przypadku istniejący już systemów CCTV możemy je zmodernizować przez wymianę rejestratora na NVR serii AI bądź XVR serii AI w przypadku telewizji analogowej.

parymatryka_ai_01.png

parymatryka_ai_02.png
parymatryka_ai_03.png

parymatryka_ai_04.png

parymatryka_ai_05.png

parymatryka_ai_06.png

parymatryka_ai_07.png

parymatryka_ai_08.png

parymatryka_ai_09.png

parymatryka_ai_10.png

parymatryka_ai_11a.jpg

parymatryka_ai_11.png

parymatryka_ai_12.png

parymatryka_ai_13.png

parymatryka_ai_14.png


parymatryka_ai_15a.jpg

parymatryka_ai_15.png

parymatryka_ai_16.png

parymatryka_ai_17.png

parymatryka_ai_18.png

parymatryka_ai_19.png

parymatryka_ai_20.jpg

Pobierz wersję PDF: Sztuczna Inteligencja w ochronie obwodowej