Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > ALPOL PREMIERY - Instalujesz systemy alarmowe lub systemy automatyki domowej?
ALPOL PREMIERY - Instalujesz systemy alarmowe lub systemy automatyki domowej?
Instalujesz systemy alarmowe lub systemy automatyki domowej?

Zdarza Ci się przygotować ofertę dla klienta i okazuje się, że jest on w posiadaniu kilku identycznych lub podobnych od innych firm, różniących się tylko drobnymi niuansami, a na pewno ceną?
Czy zdarzyło Ci się utracić opiekę nad systemem, bo inna firma albo znajomy szwagra właściciela przeprowadzi serwis taniej?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco – mamy rozwiązanie.

ksenia_logo.png

Wyjątkowy system dla wyjątkowego instalatora: KSENIA LARES 4.0 

System Ksenia Security to w pełni kompleksowe rozwiązanie integrujące w sobie system automatyki domowej, system alarmowy, dozoru wizyjnego wraz z w pełni zdalnym dostępem. Nowatorska koncepcja komunikacji z użytkownikiem i nagromadzenie innowacyjnych rozwiązań stawia go ponad czołówką znanych dotychczas patentów.

Ksenia Security jako lider innowacyjnych rozwiązań wdrożyła w swoich produktach najnowocześniejsze technologie mające ułatwić życie użytkownikom, a wśród nich NFC i Loquendo TTS.

Produkty i rozwiązania Ksenia Security adresowane są dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących ponadprzeciętnej jakości, wygody i prostoty użytkowania.

ksenia_01.png

Masz wymagającego klienta, dla którego walory estetyczne są niezwykle ważne? Nie ma problemu!

ksenia_02.png ksenia_03.png


ergo-T i ergo-T plus to najnowszej generacji klawiatury z ekranem dotykowym - idealny interfejs do sterowania i kontroli lares 4.0.

W przeciwieństwie do wszystkich produktów z ekranami dotykowymi, typowymi dla rynku bezpieczeństwa, klawiatury ergo-T i ergo-T plus wyróżniają się pod względem kontrastu i rozdzielczości, dzięki czemu są wygodniejsze w obsłudze.
Korzystają one z portu sieciowego, nie komunikując się z centralką na magistrali. W ten sposób możliwe jest nie tylko zarządzanie wszystkimi licznymi funkcjami w zakresie ochrony antywłamaniowej, ale również funkcjami nadzoru wizyjnego i kontroli dostępu, aż do tego, co dzisiaj jest określane w szerokim znaczeniu jako Automatyka domowa lub Inteligentny Dom/Budynek (tj. zarządzanie różnymi automatykami, oświetleniem, temperaturami, roletami, urządzeniami gospodarstwa domowego, nawadnianiem, itp.).

Nowoczesny i estetyczny wygląd urządzeń Ksenia sprawia, że można je doskonale wkomponować w charakter zarówno klasycznych jaki i najbardziej modernistycznych aranżacji. Idealnie się sprawdzą w prestiżowych budynkach publicznych, mieszkaniach o podwyższonym standardzie, w willach, hotelach i apartamentach

ksenia_04.png

Unikalna konstrukcja manipulatorów sensorycznych LCD ergo sprawia, że są to jedne z najciekawszych urządzeń z obecnie dostępnych na rynku, a wspieranie przez nie technologii NFC pozwala na unikalne sterowanie systemem za pomocą najnowocześniejszych smartphon’ów.

ksenia_05.png      ksenia_06.png

Kontynuacją linii wzorniczej są wewnętrzne sygnalizatory akustyczno-optyczne. Ciekawostką jest to, że można dobierać kolorowe wkładki pozwalające wkomponować urządzenie w panujący wystrój pomieszczenia. Podobną zasadę zastosowano w przypadku sygnalizatorów zewnętrznych. W efekcie otrzymujemy urządzenie nie tylko o unikalnym wzornictwie i niespotykanych właściwościach funkcjonalnych, ale także liczne opcje kolorystyczne.

Obudowy sygnalizatorów zewnętrznych imago występują w sześciu kolorach, dzięki temu mamy możliwość zaoferować zarówno kilka barw świecenia jak i różne opcje kolorystyczne pokryw.

Atrakcyjne wzornictwo wyróżnia także wewnętrzne czujki ruchu unum, oferowane w pełnym spektrum funkcjonalnym (PIR, PIR-PET, Dual, Antymasking). Są to jedyne na rynku detektory ze zintegrowaną soczewką (ELT). Niewątpliwie ma to bardzo pozytywny wpływ na estetykę, ale przede wszystkim ułatwia użytkowanie i konserwację tych elementów.

Zarządzanie bezpieczeństwem i automatyką nigdy nie było tak proste. Niezwykle logiczne środowisko zarządzania oraz zastosowane technologie pozwalają na błyskawiczną komunikację z licznymi modułami rozszerzeń. Te zaś umożliwiają łatwą integrację z różnymi systemami zabezpieczeń, np. SAP, KD, CCTV, BMS, a także zdalne zarządzanie i konfigurowanie systemu przez wbudowany serwer webowy, dzięki czemu integracja nie wymaga kosztownego sprzętu i oprogramowania

ksenia_07.jpg

Dzięki temu, że środowisko pracy oprogramowania basis jest w pełni niezależne od platformy systemowej i sprzętowej, serwis i nadzór przez personel techniczny, jak i codzienne administrowanie, czy obsługa najbardziej nawet rozbudowanych systemów jest łatwe i intuicyjne.

System Ksenia, dzięki modułowej architekturze, może być idealnie dopasowany do wymagań najbardziej wymagających klientów i obiektów. Na potrzeby automatyki domowej przewidziano wejścia analogowe, pracujące w zakresie 0-10VDC. Analogicznie postąpiono w przypadku wyjść. Projektanci systemu oddają instalatorom do dyspozycji nie tylko wyjścia przekaźnikowe, wyjścia OC, ale także wyjścia napięciowe do systemów sterowania w zakresie 0-10VDC.

Niezaprzeczalnym atutem systemów Ksenia jest ich uniwersalność i możliwość niezależnej parametryzacji poszczególnych wejść z dokładnością do 0,1 kOhm w pełnym zakresie właściwym dla danego typu detektora, również w charakterystyce 3EOL. Umożliwia to stosowanie czujników innych producentów z wbudowanymi rezystorami lub po prostu zastanych na obiekcie.


Twórcom systemów Ksenia przyświecała fundamentalna myśl: aby komunikacja pomiędzy systemem a użytkownikiem była maksymalnie łatwa i wszechstronna. Dzięki temu otrzymaliśmy możliwość sterowania i komunikowania się za pośrednictwem wszystkich dostępnych mediów i kanałów. Dodatkowo unikatowa technologia TTS (text to speech) umożliwia w pełni zautomatyzowane konfigurowanie nawet bardzo rozbudowanych systemów powiadamiania głosowego.

ksenia_08.png

Dzięki zastosowaniu najszybszej komunikacji pomiędzy centralą a modułami KS BUS zarządzanie i komunikacja odbywa się w czasie rzeczywistym, a możliwość zastosowania modułów KNX daje nieograniczone możliwości integracji z urządzeniami automatyki BMS.

Postęp technologiczny nieuchronnie zmienił nasze przyzwyczajenia i znacznie uprościł nasze codzienne czynności. Ksenia Security, protagonista tej silnej ekspansji, stworzyła unikalną koncentrację możliwości zdolną połączyć w sobie jednocześnie innowacyjność i łatwość obsługi. Dla najbardziej wymagających klientów platforma Lares została zintegrowana z wirtualnymi asystentami Google Home i Amazon Alexa.

Dzisiaj, dzięki funkcji pomocy głosowej, która odróżnia asystentów Alexa i Google Home, Użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi inteligentnymi urządzeniami w swoim domu za pomocą prostego polecenia głosowego. Ma to duży wpływ na przykład na sytuacje związane z niepełnosprawnością ruchową, znacznie upraszczając codzienne czynności w domu: zarządzanie roletami, monitorowanie świateł, koordynowanie scenariuszy, włączanie i wyłączanie klimatyzacji oraz pełna kontrola nad wszystkimi potrzebnymi automatyzacjami.

To tylko niewielka część zalet tych niezwykłych rozwiązań Ksenia, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych inwestorów. Możliwości, które oferuje jeszcze długo będą pozytywnie zaskakiwać i minie sporo czasu zanim producenci innych systemów nadążą swoją technologią za inżynierami Ksenia. Tymczasem Ksenia znów będzie daleko przed nimi.