Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > ALPOL Sp. z o.o. wspiera Termowizją Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
ALPOL Sp. z o.o. wspiera Termowizją Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie Sp z o.o.
Już tego samego dnia, w kilka godzin od ogłoszenia w mediach społecznościowych oraz stacjach telewizyjnych apelu Zarządu Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie o wsparcie w zorganizowaniu specjalistycznego sprzętu do termowizyjnego badania temperatury ciała pacjentów wchodzących na teren obiektu.
Swoją chęć zorganizowania pomocy w tym zakresie zgłosił jeden z największych w Polsce dystrybutorów takich rozwiązań, firma ALPOL Sp. z o.o. z Katowic.

Dzięki zaangażowaniu i szybkim decyzjom kilku partnerów: dystrybutora ALPOL, producenta sprzętu DAHUA Technology Poland, integratora Centrum Ochrony Security Sp. z o.o. z Sosnowca, zorganizowana została dostawa, montaż i uruchomienie rozwiązania, które jest jednym z najnowocześniejszych tego typu systemów na rynku, jakim jest System pomiaru temperatury ciała DAHUA.

- Mając dostęp do najnowszych technologii i dzięki wsparciu producenta DAHUA oraz integratora Centrum Ochrony Security, mogliśmy wspomóc medyków z Tarnowa rozwiązaniem z najwyższej półki technologicznej, stosowanej na lotniskach, dworcach, największych zakładach przemysłowych w Polsce i na świecie. To specjalistyczne rozwiązanie, które jest w stanie prowadzić co ważne bezkontaktową, równoległą kontrolę temperatury ciała człowieka z ogromną dokładnością do 0,3 stopnia Celsjusza, wyposażone w zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Rozpoznaje człowieka, twarz, dokonuje termowizyjnego, precyzyjnego pomiaru z wielu punktów twarzy m.in. kącików oczu. Wykrywa także osoby nie stosujące się do obowiązku noszenia maseczek. O każdym przekroczeniu normy informuje obsługę. Wszystkie te operacje dzieją się w czasie rzeczywistym i trwają ułamki sekund – mówi Paweł Zemła, dyrektor marketingu ALPOL Sp. z o.o.


Pobierz obrazki