Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > Czy jesteś konserwatystą czy innowatorem CCTV – są już rozwiązania dla Ciebie
Czy jesteś konserwatystą czy innowatorem CCTV – są już rozwiązania dla Ciebie
Nowości na rynku zaawansowanych rozwiązań CCTV – poznaj bliżej najnowsze kamery panoramiczne z modułem PTZ.
Obserwujemy niezwykle dynamiczny rozwój technologii telewizji przemysłowej. Z każdą nową linią rozwiązań, urządzenia wyposażone są w przetworniki o coraz wyższej czułości, większej rozdzielczości, szybsze i wydajniejsze procesory, lepsze obiektywy. Rozwój obserwujemy także w samej konstrukcji kamer. Coraz chętniej stosowane są już w instalacjach innowacyjne urządzenia posiadające więcej niż jedną matrycę. Tradycyjne podejście do projektowania instalacji korzysta także dostępnych na rynku od dawna kamer obrotowych. Zatem z jednej strony mamy dostępne rozwiązanie stanowiące INNOWACJĘ w dziedzinie CCTV, z drugiej z kolei KONSERWATYWNE i dobrze znane rozwiązania. A gdyby tak połączyć urządzenia w jednej obudowie?

Przykładem takiego podejścia jest Dahua DH-PSDW5631S-B360. Część wieloobiektywowa składa się z trzech przetworników CMOS 1/2.7’’ (każdy o rozdzielczości 1920x1080) z obiektywami 2 mm. Pracę całości wspiera promiennik IR o zasięgu 15 metrów. Moduł PTZ oparty jest o taki sam przetwornik, jednakże optykę stanowi zmiennoogniskowy obiektyw o ogniskowej 2,7-13,5 mm (kąt widzenia 105-33°) i przysłonie F1.8 (Wide)~F3.3(Tele).

W celu zapewnienia wysokiej elastyczności urządzenia wyposażono je w funkcje inteligentnej analizy obrazu, obsługę 2 strumieni oraz możliwość użycia różnych algorytmów kompresji obrazu (H.265, H.264 oraz MJPEG w drugim strumieniu). Na pokładzie znajdziemy oczywiście wszystkie popularne dziś funkcje pomagające w uzyskaniu możliwie najlepszego obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych: BLC, HLC, DWDR czy zaawansowaną redukcję szumów. Jeśli dodamy do tego stosunkowo niewielkie rozmiary (średnica kopuły to zaledwie 172 mm) oraz szereg akcesoriów umożliwiających montaż na różnych płaszczyznach, to otrzymujemy bardzo ciekawy produkt pozwalający na stworzenie wszechstronnego punktu kamerowego wymagającego doprowadzenia jednego przewodu. „Wszystko w jednym” w najlepszym wydaniu.


dahua_foto.png


Źródło: Marian Maroszek, Dahua Technology Poland