Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > Główny Instytut Górnictwa testuje rozwiązanie do zdalnego pomiaru temperatury człowieka
Główny Instytut Górnictwa testuje rozwiązanie do zdalnego pomiaru temperatury człowieka
Dzięki inicjatywie firmy Goczoł Marek Montaż Sprzętu Elektronicznego oraz ALPOL Sp. z o.o. oddział Katowice mogliśmy w Głównym Instytucie Górnictwa rozpocząć testy najbardziej zaawansowanego systemu do zdalnego pomiaru temperatury firmy DAHUA Technology Poland .
Jest to rozwiązanie z najwyższej półki technologicznej. Może prowadzić kontrolę temperatury wielu przechodzących osób jednocześnie i w czasie rzeczywistym. Takie systemy pracują w najbardziej newralgicznych obiektach, takich jak lotniska, budynki rządowe, dworce, szpitale oraz największe zakłady przemysłowe w Polsce i na świecie.

Dzięki zastosowanym algorytmom sztucznej inteligencji, urządzenie jest w stanie na podstawie termograficznego obrazu człowieka wyodrębnić kluczowe obszary twarzy, takie jak kąciki oczu lub naczynia biegnące w okolicach czoła. Ma to na celu uzyskanie najbardziej wiarygodnego odczytu temperatury ciała człowieka.

Współpracując  z urządzeniem wzorcującym tzw. Blackbody, umożliwia w czasie rzeczywistym ograniczyć wpływ czynników zewnętrznych na błędy pomiarowe, takich jak zmiany wilgotności i temperatury otoczenia. Połączenie tych  czynników daje nam dokładność pomiaru na poziomie 0,3 stopnia Celsjusza.

System może również wykrywać osoby nie stosujące się do obowiązku noszenia maseczek na twarzy, a informacje o potencjalnym zagrożeniu mogą być przekazywane w czasie rzeczywistym do obsługi obiektu.

gig_hbmt2.jpg