Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > Instalujesz systemy SSP - czy znasz już innowacyjny Automatyczny System Gaszenia AMFE?
Instalujesz systemy SSP - czy znasz już innowacyjny Automatyczny System Gaszenia AMFE?
AMFE marki JOB (Automatyczny Zminiaturyzowany System Gaszenia) to niezawodne urządzenie przeznaczone do ochrony w przemyśle, artykułach gospodarstwa domowego, elektroniki użytkowej.
AMFE jest w stanie nie tylko wykryć pożar, ale również skutecznie przeciwdziałać, gasząc i zapobiegając rozprzestrzenieniu się pożaru wewnątrz i na zewnątrz urządzenia. Zastosowań jest wiele. Jeden z ciekawych sposobów wykorzystania tej technologii jest zwiększenie bezpieczeństwa projektowanej samej instalacji sytemu SSP lub innych systemów zabezpieczeń!
Dlaczego nie zastosować dodatkowego zabezpieczenia w zasilaczu stosowanym w SSP?

szafka_amfe.jpg

Jak działa AMFE?

AMFE to innowacyjny produkt stworzony przez Grupę JOB, przeznaczony do ochrony przeciwpożarowej.

Jak działa AMFE? W przypadku wzrostu temperatury otoczenia, ciśnienie wewnątrz ampułki wzrasta. Każda ampułka wyróżnia się zdefiniowaną przez producenta temperaturą zadziałania. W momencie gdy temperatura otoczenia równa się temperaturze zadziałania ampułki, następuje wybuch bańki tryskaczowej i uruchamia się mechanizm zwolnienia środka gaśniczego znajdującego się wewnątrz zintegrowanej z głowicą butli.

screenshooter-imageconverter5dbac1d8b838d1.png