Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > Jak systemy CCTV mogą walczyć z epidemią koronawirusa COVID-19?
Jak systemy CCTV mogą walczyć z epidemią koronawirusa COVID-19?

Rozwiązania termowizyjne do pomiaru temperatury ludzkiego ciała.

  • Wysoka dokładność
  • Bezkontaktowość pomiaru
  • Możliwość szybkiej kontroli przesiewowej

Pod koniec 2019 r. w Wuhan w Chinach wybuchła nowa epidemia koronawirusa, która charakteryzuje się przenoszeniem wirusa z człowieka na człowieka, podatnością na zakażenie personelu medycznego i przenoszeniem się wśród społeczności. Choroba rozprzestrzeniła się w Chinach i na całym świecie. Notujemy już tysiące przypadków w Europie i pierwsze w Polsce. Choroba zbiera śmiertelne żniwo a instytucje Państwa i służba zdrowia wdraża coraz nowocześniejsze metody prewencji i zatrzymania rozprzestrzeniania się epidemii.

W niniejszym materiale prezentujemy specjalistyczne rozwiązanie dostępne w ALPOL, dedykowany System pomiaru temperatury ludzkiego ciała, renomowanego producenta DAHUA Technology.

System pomiaru temperatury ciała DAHUA to skuteczne rozwiązanie, które w oparciu o technologię CCTV TERMOWIZJI oraz sztucznej inteligencji w zakresie analizy obrazu (AI) pozawala na szybkie wykrywanie osób wykazujących objawy infekcji wirusowej jakim jest podwyższona temperatura ciała. System pozwala na szybką i bezkontaktową identyfikację takich osób w skupiskach ludzi (lotniska,  dworce, galerie handlowe, instytucje publiczne, stadiony itp.). Wykrycie przekroczenia określonej normy temperatury (np. 36.6?), może powodować uruchomienie alarmu dla operatora, który skieruje daną osobę do szczegółowej kontroli.

dahua_termowizja_covid_00.jpg

Kluczowe cechy rozwiązania:

  • Dokładność i szybkość pomiaru, pozwala na kontrolę wielu osób w tym samym czasie
  • Bezkontaktowość pomiaru i większe bezpieczeństwo osób kontrolujących
  • Automatyzacja rejestracji danych
  • Funkcje alarmowe przekroczenia norm
  • Wsparcie dla bezpieczeństwa i ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii (szybka reakcja służb)
dahua_termowizja_covid_02.jpg

dahua_termowizja_covid_03.jpg


/Źródło: materiały Dahua Technology Poland/

Zastosowania

dahua_termowizja_covid_05.png


Wdrożenia

System skutecznie wspiera służby bezpieczeństwa w takich obiektach i instytucjach jak:

 

Ambasada ChRL w Polsce


Metro w Hangzhou - Linia metra w Hangzhou 1 wdrożyła termowizyjne rozwiązanie pomiaru temperatury człowieka marki Dahua na wschodnim dworcu kolejowym Hangzhou, jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Azji, realizując zdalny bezdotykowy pomiar temperatury z dokładnością pomiaru podwyższonej temperatury (± 0,3).

Dworzec Kolejowy w Szanghaju - termowizyjne rozwiązanie pomiaru temperatury ludzkiej marki Dahua pomaga służbom stacji kolejowej w Szanghaju, jednej z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych na świecie, w przeprowadzaniu szybkiego pomiaru temperatury ciała ludzkiego w dużych skupiskach i wyszukiwaniu w odpowiednim czasie osób o podwyższonej temperaturze ciała.

dahua_termowizja_covid_06.jpg

dahua_termowizja_covid_08.jpg

W artykule wykorzystano materiały Dahua Technology Poland.