Skip Navigation Links > Home > O firmie > Aktualności > Poznaj bliżej system Automatyki Domowej KSENIA - czym jest Volo?
Poznaj bliżej system Automatyki Domowej KSENIA - czym jest Volo?
Volo to nie zwykły czytnik kontroli dostępu. To prawdziwy kombajn. Podłączony do magistrali Ksenia pozwala nie tylko uzbrajać bądź rozbrajać system, umożliwia też sterowanie automatyką.
W urządzeniu zamontowane są diody LED emitujące kolory: czerwony, zielony, niebieski, żółty, biały. Każdy z tych kolorów może być skojarzony z wybranym przez użytkownika innym działaniem.

volo4.jpg

Załóżmy, że chcemy aktywować scenariusz, którego zadaniem jest opuszczenie rolet, włączenie światła i uzbrojenie części domu, w której nie będziemy przebywać. Scenariusz ten skojarzony jest np. z kolorem żółtym. Zbliżając do czytnika brelok lub telefon (czytnik obsługuje również technologię NFC), dioda LED zmienia kolor na czerwony. Po dwóch sekundach zmieni kolor na niebieski, a po kolejnych dwóch na żółty. Wystarczy w tym momencie odsunąć brelok/telefon i gotowe.

volo-in-main.jpg

Estetyczny wygląd volo sprawia, że odnajdzie się w każdym otoczeniu. Dostępny w dwóch opcjach kolorystycznych (białej i czarnej), czytnik volo wyposażony jest ponadto w zabezpieczenie sabotażowe w postaci wewnętrznego akcelerometru z regulowaną czułością, dzięki czemu może pełnić również funkcję czujnika sejsmicznego, a brak elementów mechanicznych powoduje jego większą bezawaryjność. Zwarta konstrukcja i zabezpieczenie elektroniki żywicą epoksydową pozwalają na montaż urządzenia na zewnątrz bez konieczności dodatkowego zabezpieczenia


Volo-in

Volo-in to nic innego jak miniaturowa wersja czytnika Volo. Aktywacja działań/scenariuszy odbywa się w dokładnie taki sam sposób. Volo-in dodatkowo jednak został wyposażony w wielotonowy brzęczyk, dzięki czemu, prócz kolorów, można przypisać różne dźwięki potwierdzające wykonanie danej czynności. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób niedowidzących. Volo-in montowany jest w standardowym gnieździe RJ45 Keystone, co pozwala na zintegrowanie go z większością ramek dostępnych na rynku i dostosowanie do danego wystroju pomieszczenia.

volo-in3.jpg

volo-in-technical.jpg