Przejdź do treści
Strona główna » ALPOL INSPIRUJE – System do prewencyjnego pomiaru temperatury.

ALPOL INSPIRUJE – System do prewencyjnego pomiaru temperatury.

ALPOL INSPIRUJE cz.12 – System do prewencyjnego pomiaru temperatury
Rozwiązanie do bezdotykowego pomiaru temperatury ciała ludzkiego i detekcji braku maseczki.
  • Wysoka dokładność
  • Bezkontaktowość pomiaru
  • Możliwość szybkiej kontroli przesiewowej
  • Idealne do zastosowań w miejscach, gdzie wstrzymywanie ruchu może generować zatory, a co za tym idzie uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego
Jesteśmy w trakcie drugiej fali zarażeń koronawirusem. Jednym ze sposobów walki z rozpowszechniającą się wokół nas pandemią jest profilaktyka. Tutaj przychodzi nam z pomocą technologia termowizyjna, pozwalająca szybko i bezkontaktowo wychwycić z „tłumu” chore osoby. Zatrzymanie jednej, przeważnie nieświadomej osoby z podwyższoną temperaturą może zapobiec potencjalnemu zakażeniu kilku, a nawet kilkunastu kolejnych osób i przerwaniu łańcuszka zakażeń wirusem Covid-19. Proszę pamiętać jednak, że przesiewowy pomiar temperatury i wykrywanie potencjalnie chorych osób, może nas uchronić nie tylko przed infekcją koronawirusem, ale także ogranicza rozprzestrzenianie innych chorób sezonowych, takich jak np. grypa.
W niniejszym materiale chcieliśmy przedstawić polecane przez ALPOL specjalistyczne rozwiązanie, które wspomoże Państwa w walce z pandemią. Jest to dedykowany system pomiaru temperatury ludzkiego ciała oraz detekcji braku maseczki, renomowanego producenta DAHUA Technology. System pomiaru temperatury ciała DAHUA to skuteczne rozwiązanie, które w oparciu o technologię TERMOWIZYJNĄ oraz sztuczną inteligencję w zakresie analizy obrazu (AI) pozwala na szybkie wykrywanie osób wykazujących objawy infekcji wirusowej jakim jest podwyższona temperatura ciała, a przy okazji sprawdza, czy osoby wchodzące posiadają maseczkę ochronną. System pozwala na szybką i bezkontaktową identyfikację takich osób w skupiskach ludzi (lotniska, dworce, galerie handlowe, instytucje publiczne, stadiony itp.). Urządzenie po wykryciu przekroczenia określonej normy temperatury (np. 36.6?), może odtwarzać wgrane wcześniej do systemu nagranie lub powodować uruchomienie alarmu dla operatora, który skieruje daną osobę do szczegółowej kontroli.

dahua_termowizja_covid_00.jpg

Kluczowe cechy rozwiązania:

  • Dokładność i szybkość pomiaru, pozwala na kontrolę wielu osób w tym samym czasie
  • Bezkontaktowość pomiaru i większe bezpieczeństwo osób kontrolujących
  • Automatyzacja rejestracji danych
  • Funkcje alarmowe przekroczenia norm
  • Wsparcie dla bezpieczeństwa i ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii (szybka reakcja służb)
dahua_termowizja_covid_02.jpg

dahua_termowizja_covid_03.jpg