Przejdź do treści
Strona główna » „Jak mieć oczy dookoła głowy”- czyli kamery panoramiczne Dahua w nowym wydaniu!

„Jak mieć oczy dookoła głowy”- czyli kamery panoramiczne Dahua w nowym wydaniu!

Ile razy zastanawiałeś się jaką ilość kamer zastosować do zbudowania optymalnej ochrony wizualnej obiektu?

 

Obiektyw w standardowej kamerze to max 110 stopni w poziomie. W części przypadków mamy dylemat: czy ograniczyć koszty instalując jedną kamerę i pozostawiając te „parę stopni” bez nadzoru, czy też zainstalować dwie kamery i „narazić” klienta na dodatkowe koszty?  Rozważania pod tytułem koszty, czy bezpieczeństwo, nie są niczym nowym, ponieważ inwestorzy często starają się ograniczyć koszty systemu nadzoru wizyjnego do niezbędnego minimum, zapominając o podstawowych założeniach systemu CCTV, które zostały postawione na etapie projektowania chronionego obiektu.

 

Full-color DUO

 

Dla wszystkich chcących połączyć profesjonalizm z pełnym zabezpieczeniem obiektu oraz ograniczeniem kosztów, mamy rozwiązanie w postaci nowej serii kamer Full-color Cube marki Dahua. Kamery tubowa PFW5849-A180-E2-ASTE oraz PDW5849-A180-E2-ASTE w wersji Eyeball, należą do rodziny Full-color Duo, czyli kamer panoramicznych, dwuobiektywowych, wyposażonych  w soczewki o przysłonie F1.0 i przetwornikach CMOS o przekątnej 1/1,8 cala z prawej i lewej strony. Za pomocą standaryzowanej technologii korekcji obrazu kamera oblicza wartości cech lewego i prawego obrazu, aby uniknąć zniekształceń i utraty pikseli. Zaawansowane scalanie metadanych na poziomie pikseli kamera weryfikuje dane cech dwóch obrazów, aby wygenerować scalony obraz. Rezultat? Dostarcza jednolity obraz panoramiczny o szerokości 180 stopni, rejestrujący całą scenę w żywych kolorach, bez pomijania żadnych szczegółów. Podwójna kamera używa przysłony F1.0, co zapewnia 2,5-krotnie większą ilość światła w porównaniu z przysłoną F1.6. Dzięki temu zapewnia jaśniejszy i wyraźniejszy obraz w warunkach słabego oświetlenia.

Kamery możesz zamówić w naszym sklepie:

PFW5849-A180-E2-ASTE

PFW5849-A180-E2-ASTE
PDW5849-A180-E2-ASTE

PDW5849-A180-E2-ASTE

Imaging Effect

Dzięki sensorowi CMOS o przekątnej 1/1,8 cala, powierzchnia czujnika zwiększyła się o 110% w porównaniu z sensorami CMOS o przekątnej 1/2,8 cala. Funkcja EPTZ, to elektroniczne obracanie i powiększanie obrazu. Kamera dostarcza panoramiczny obraz dla lepszego widoku sceny oraz obrazy poboczne, skupiające się na określonych obszarach lub celach śledzonych w czasie rzeczywistym. Umożliwia to jednoczesne powiększenie i śledzenie do 5 osób i pojazdów, które wywołują alarm.

 

EPTZ  – Obraz panoramiczny z wieloma szczegółami celu.

Kamera Eyeball posiada trzy osie obrotu, co umożliwia regulację obrotu o 360 stopni i pochylenie o maksymalnie 90 stopni. To pomaga zaoszczędzić czas instalacji i umożliwia elastyczne zastosowanie w różnych obszarach instalacji, aby uzyskać znacznie lepszy widok. Na schodach, mostach i innych ukośnych scenach można obrócić kamerę pod dowolnym kątem, aby uzyskać idealnie poziomy obraz.

 

Easy Installation

Wszystko to umożliwia dodatkowo ograniczenie kosztów na płaszczyźnie czasu koniecznego na prowadzenie instalacji oraz tworzenia infrastruktury sieciowej, dzięki mniejszej ilości kabli, które możecie u nas zakupić oraz ograniczenia ilości switchy, które musimy zastosować do podłączenia wszystkich urządzeń. Ma to szczególne znaczenie w przypadku większych instalacji ochrony obwodowej lub miejskiej.

Wszystkie produkty marki DAHUA znajdziecie tutaj.