Przejdź do treści
Strona główna » Rozwiązania LightSYS Risco – nowoczesne systemy alarmowe dla domu i firmy

Rozwiązania LightSYS Risco – nowoczesne systemy alarmowe dla domu i firmy

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Dlatego warto wybrać system alarmowy, który zapewni ochronę przed włamaniem, pożarem, zalaniem czy innymi zagrożeniami.

Jednym z liderów w branży zabezpieczeń jest firma Risco Group, która oferuje innowacyjne rozwiązania LightSYS Risco – profesjonalne hybrydowe systemy alarmowe dla sektora mieszkaniowego i komercyjnego.

Czym są rozwiązania LightSYS Risco?

Są to systemy alarmowe, które łączą w sobie zalety zarówno systemów przewodowych, jak i bezprzewodowych. Są one elastyczne, niezawodne i łatwe w instalacji. Mogą być dostosowane do każdego rodzaju i wielkości obiektu – od domów i małych firm po duże przedsiębiorstwa i obiekty o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Obecnie seria LightSYS oparta jest o dwie wersje central:
Mniejszą, najbardziej popularną, która umożliwia rozbudowę systemu do maksymalnie 50 linii przewodowych, 32 linii bezprzewodowych bądź magistralowych, oraz większą, która zastąpiła stosunkowo krótko produkowaną centralę ProSYS Plus.

LightSYS Plus, bo o nim mowa, to niezwykle skalowalny system hybrydowy zgodny z Grade 3, z możliwością rozbudowy do 512 linii przewodowych lub 256 bezprzewodowych, który znajdzie swoje zastosowanie zarówno przy mniejszych, jak i bardzo dużych instalacjach. Jego potężne możliwości zapewniają trzy niezależne magistrale (w tym jedna szybka do szybkiej wymiany zdjęć i wideo), wbudowany moduł TCP/IP, moduł Wi-Fi, a dzięki szybkiemu złączu USB-C programowanie nigdy nie było łatwiejsze.

LightSYS Plus oferuje także obsługę aż 32 klawiatur przewodowych lub bezprzewodowych, obsługę 48 czytników zbliżeniowych, weryfikację foto (za pomocą detektorów z kamerą), weryfikację wideo za pomocą nieograniczonej ilości kamer IP, możliwość podziału systemu na 32 partycje, które można podzielić na 4 grupy każdą, kilka torów komunikacji, zdalną diagnostykę, konfigurację oraz aktualizację oprogramowania, wybór rezystancji linii EOL, funkcję Follow Me, obsługę wszystkich funkcji użytkownika i automatyki z panelu sterowania, jakim jest zalecany manipulator RisControl oraz aplikacji iRisco.

  • Płyta główna centrali jest dostępna w naszym sklepie RP432MP0000A w najlepszych cenach dla Instalatorów.

 

  • Manipulator dotykowy IPS 8″ do ProSYS Plus i LightSYS RP432KPT000A dostępna w naszym sklepie.

Rozwiązania LightSYS Risco, to wiele korzyści, takich jak:


•    Pełna kontrola nad systemem alarmowym za pomocą aplikacji mobilnej lub klawiatury dotykowej;
•    Możliwość weryfikacji zdarzeń alarmowych za pomocą obrazu wideo na żywo lub na żądanie;
•    Możliwość stworzenia inteligentnego domu lub biznesu z funkcjami automatyki i oszczędności energii;
•    Możliwość zdalnego zarządzania systemem alarmowym przez instalatora lub stację monitorującą;
•    Możliwość rozbudowy systemu alarmowego o dodatkowe akcesoria przewodowe lub bezprzewodowe;
•    Możliwość wyboru różnych opcji komunikacji – IP, GSM/GPRS, PSTN lub radiowa;