Przejdź do treści
Strona główna » ALPOL INSPIRUJE: AJAX – Gdy ochrona jest sztuką!

ALPOL INSPIRUJE: AJAX – Gdy ochrona jest sztuką!

Innowacyjność, nowoczesność, niezawodność, design, a wszystko to w jednym urządzeniu.
Urządzenia AJAX, bo o nich mowa łączą w sobie wszystkie te cechy.

ajax_logo

Centrala alarmowa – hub, wyglądem przypomina punkt dostępowy. To jednak tylko złudzenie, bowiem jest to potężne urządzenie, które – w zależności od wersji – umożliwia obsługę od 100 do 200 urządzeń bezprzewodowych: od czujników PIR, PIR+CAM, kontaktronów, detektorów dymu, zalania, zbicia szkła, tlenku węgla, po czujniki zewnętrzne zapewniające ochronę obwodową. Ponadto każda centrala AJAX umożliwia wielotorową komunikację z użytkownikiem i – w razie potrzeby – Agencją Ochrony (GSM/GPRS/Ethernet), a także obsłużyć od 10 do 100 strumieni z kamer IP różnych producentów, a korzystać z niego może do 200 użytkowników.

Ale co najważniejsze: AJAX to system absolutnie bezprzewodowy. Autorskie protokoły łączności Jeweller oraz Wings i dynamiczne szyfrowanie komunikacji AES zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa, a duże, stabilne zasięgi umożliwią zabezpieczenie nawet 30 km2, co spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To nie wszystko, bo AJAX to także sterowanie zdalne różnymi sprzętami domowymi z poziomu aplikacji, dzięki urządzeniom, które z łatwością zmieścisz do puszki (WallSwitch) lub włączysz bezpośrednio do gniazdka (Socket). Scenariusze umożliwią natomiast zautomatyzowanie tych procesów wg potrzeb.

ajax_news_05

Ponadczasowy design, pasujący do każdego rodzaju pomieszczeń, to właściwie tylko niewielki, choć niezwykle znaczący dodatek do możliwości, które oferuje AJAX.

ajax_news_01

W kolejnych artykułach opowiemy szerzej o poszczególnych funkcjach urządzeń AJAX, a tymczasem zachęcamy do bezpłatnego przetestowania centrali HUB 2 wraz z akcesoriami. Po dwóch tygodniach sam zdecydujesz, czy zwracasz system, czy zostanie u Ciebie (a wtedy otrzymasz możliwość zakupu w super promocyjnej cenie).