Przejdź do treści
Strona główna » Inteligentne wyszukiwanie obiektów z AcuPick

Inteligentne wyszukiwanie obiektów z AcuPick

Inteligentne wyszukiwanie obiektów – AcuPick od Dahua.

Przegląd Nowości w ALPOL!

Technologia AcuPick, zgodnie z innowacyjną koncepcją całkowitej integracji, skutecznie wykorzystuje inteligencję zarówno kamer, jak i rejestratora, aby pomóc użytkownikom w wygodniejszym, szybszym i dokładniejszym lokalizowaniu obiektów w ogromnych zbiorach danych wideo.

CO ZYSKUJESZ z AcuPick?

  •  Szybsze wyszukiwanie: AcuPick może szybko zlokalizować klipy wideo przedstawiające ludzi/pojazdy, oszczędzając do 99% czasu wyszukiwania.
  • Łatwiejsza obsługa: W porównaniu z tradycyjnym trybem wyszukiwania, AcuPick potrzebuje tylko zaznaczenie obiektu „1 pick”, aby wyodrębnić cele, oszczędzając wiele skomplikowanych operacji.
  • Wysoka trafność: AcuPick zapewnia użytkownikom wysoką dokładność dzięki rozbudowanej własnej bazie wzorców ludzkich i pojazdów.
  • Zredukowany koszt przechowywania materiałów: Dzięki niższym kosztom eksploatacji i braku konieczności stosowania drogich serwerów do magazynowania danych całkowity koszt eksploatacji jest znacznie obniżony.

Kluczowe technologie:

Lokalizacja konkretnego cel: Użytkownicy mogą szybko i łatwo odfiltrować ogromne ilości bezużytecznych informacji i zlokalizować odpowiednie klipy wideo z szukaną zawartością.

Inteligentne wyszukiwanie według intruza: Użytkownicy mogą narysować regułę dotyczącą chronionego obszaru, aby wyszukiwać klipy wideo podczas odtwarzania SMD, pomaga to szybko i łatwo zidentyfikować cel, który pojawił się na obszarze.

Użytkownik może wybrać tylko człowieka lub pojazd.

AcuPick umożliwia wyszukiwanie ludzi/pojazdów, które pojawiły się na interesującym nas obszarze podczas wykonywania wyszukiwania celu na materiale wideo.

Łatwiejsza obsługa!

Tylko jeden wybór: AcuPick jest bardzo łatwy w użyciu. Użytkownicy mogą wyszukiwać w podglądzie lub odtwarzaniu za pomocą jednego wyboru! Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą zamrozić wideo i wykadrować cel.

Domyślnie włączone: W kamerach WizMind S i rejestratorach NVR5-EI AcuPick jest domyślnie włączony. Wykorzystując moc obliczeniową AI, może szybko i dokładnie wyodrębnić informacje o atrybutach celów. Dodatkowo można włączyć ochronę obwodową po stronie kamery.

Użytkownik może wybrać tylko człowieka/pojazd

Opcje trybu AcuPick/AI na NVR
(AcuPick jest domyślnie włączony)

Inteligentne wyszukiwanie wtórne: AcuPick może przeprowadzić drugie dokładne wyszukiwanie na podstawie wyników wyszukiwania. Kliknij opcję zamrożenia w interfejsie wyszukiwania i odtwarzania, aby zablokować klatkę. System automatycznie wyodrębni wykryty cel. Kliknij wykryty obraz, aby zakończyć drugie wyszukiwanie.

AcuPick obsługuje zarządzanie wynikami wyszukiwania sklasyfikowanymi według czasu lub podobieństwa. Obsługuje przydatne funkcje, takie jak ulubione filmy, ukrywanie nieinteresujących filmów i eksportowanie filmów, które należy wykorzystać.

Zbuduj kompleksowy zestaw dowodów wideo z wielu źródeł, aby stworzyć harmonogram zdarzeń.

Użytkownicy mogą znaleźć wszystkie zaznaczone fragmenty nagrań na pasku “ulubionych”, i mogą je wyeksportować do formatu MP4 / DAV.

Wysoka precyzja!

Kamera wspólnie z rejestratorem wyodrębnia i modeluje szczegóły wyglądu celu za pomocą algorytmu AI, koncentrując się głównie na cechach wyglądu ludzkiego ciała, takich jak kolor odzieży, styl odzieży, płeć, kształt ciała i inne istotne informacje.
• Ma to na celu ustalenie, czy osoba/pojazd pojawił się gdzieś indziej w określonym czasie, uchwyconym przez inną kamerę lub tą samą kamerę w innym momencie.

Zredukowany całkowity koszt posiadania!

  • Niższa cena zakupu (serwer nie jest potrzebny)

IPC i NVR mogą efektywnie przetwarzać dane dzięki wspólnemu algorytmowi obliczeniowemu. Rozwiązania te nadają się do małych i średnich scenariuszy kampusowych z mniej niż 32 kanałami, bez potrzeby korzystania z dodatkowego serwera.

  • Niższe koszty eksploatacji

AcuPick poprawia wydajność pobierania, zapewniając łatwiejsze operacje, szybsze funkcje wyszukiwania i większą dokładność. Ponadto jest przydatny w różnych precyzyjnych scenariuszach pobierania, zmniejszając koszty siły roboczej i konserwacji operacyjnej.

Typowe scenariusze:

  • Centrum handlowe

Centrum handlowe ma duży przepływ ludzi. Dzieci mogą łatwo się zgubić  lub oddzielić od rodziców. Kiedy zgubi się  dziecko, poszukiwanie go może wymagać dużej siły roboczej i zasobów materialnych. Dodatkowa funkcja wyszukiwania AcuPick pozwala zlokalizować odpowiednie informacje wideo, aby natychmiast zlokalizować zagubione dziecko.

  • Parking

Parkingi nie są w 100% bezpieczne. W przypadku ucieczki z miejsca zdarzenia lub wandalizmu władzom często trudno jest wyśledzić sprawcę. Inteligentne wyszukiwanie przez intruzję, funkcja AcuPick, pozwala szybko zidentyfikować i zlokalizować filmy z podejrzanymi, które można wykorzystać jako dowód.

  • Park Przedsiębiorczości

Budynek przedsiębiorstwa jest stosunkowo otwartym środowiskiem, które stwarza ryzyko utraty mienia dla pracowników, jeśli nie jest odpowiednio monitorowany. Aby monitorować osoby wchodzące i wychodzące z lokalu, AcuPick może śledzić wcześniejsze ruchy podejrzanych osób w celu wyśledzenia wszelkich nielegalnych działań w parku przedsiębiorczości i jego okolicach.

AcuPick to innowacyjna koncepcja głębokiej integracji inteligencji. Integruje ona kamery IP z rejestratorami NVR w celu uzyskania dokładnych wyników wyszukiwania.
W przeciwieństwie do tradycyjnych trybów wyszukiwania, wymaga tylko jednego wyboru, aby wyodrębnić cele, co sprawia, że proces jest mniej skomplikowany i czasochłonny.

Zobacz w sklepie:

Seria IPC S(5-S3)kamera kopułkowaSeria NVR5-EINVR DahuaNVR DahuaSeria SD5A/6AL