Przejdź do treści
Strona główna » AUTONOMICZNE ZAMKI SZYFROWE ZS44-X i ZS45-X

AUTONOMICZNE ZAMKI SZYFROWE ZS44-X i ZS45-X

Co to jest autonomiczny zamek szyfrowy i jakie funkcje posiada?

Autonomiczny zamek szyfrowy to urządzenie, które służy do zabezpieczenia przedmiotów lub pomieszczeń poprzez kontrolę dostępu. Jest to rodzaj zamka, który działa na zasadzie szyfru lub kodu, co oznacza, że dostęp do zamka uzyskuje się po wpisaniu prawidłowego kodu lub kombinacji cyfr.

Autonomiczne zamki szyfrowe oferują wiele funkcji, w zależności od producenta i modelu, ale najważniejsze z nich to: kontrola dostępu, zarządzanie użytkownikami, rejestracja zdarzeń, łatwość użytkowania, wysoka odporność na włamania.

Spośród szerokiej oferty zamków Vidos, warto szczególnie wyróżnić dwa z nich:

ZS44-X (zewnętrzny)

oraz ZS45-X (wewnętrzny).

Posiadają one wszystkie podstawowe funkcje charakterystyczne dla tego typu urządzeń. To, co widzimy na pierwszy rzut oka, to podświetlana klawiatura numeryczna, która służy do programowania i obsługi tych zamków. Po wprowadzeniu odpowiedniej kombinacji klawiszy jesteśmy w stanie wprowadzić nawet do 2 000 unikalnych kodów. Jest to bardzo przydatna funkcja, która zdejmuje z nas konieczność posiadania przy sobie klucza lub pilota do sterowania wyjściami NO lub NC w zależności od Naszych potrzeb.

Dodatkowo oba zamki szyfrowe posiadają wbudowany czytnik kart i breloków, a model ZS44-X ma wbudowany także czytnik linii papilarnych. Daje Nam to pełną dowolność w sposobach odblokowania przekaźnika. W połączeniu z funkcją rejestracji zdarzeń otrzymujemy pełny obraz tego kto i kiedy sterował urządzeniami. Jest to gwarancja bezpieczeństwa i wygody dla każdego administratora korzystającego z rozwiązań Vidos.

Kontrola dostępu ZS44-X i ZS45-X posiada szereg udogodnień, które sprawiają, że podłączenie i korzystanie z nich jest intuicyjne i proste, a sterowanie ułatwia podświetlana klawiatura. Zgodnie z instrukcją, istnieje możliwość regulacji czasu podświetlenia, włączenia lub wyłączenia go całkowicie. Specjalna dioda informuje użytkownika o aktualnym stanie pracy. Zamek szyfrowy umożliwia podłączenie dodatkowe przycisku otwierania rygla. Ciekawą funkcją jest także przełączenie urządzeń w tryb bistabilny*- jest to idealne rozwiązanie do firm, placówek handlowych i miejsc, które pracują w regularnych godzinach pracy.

Jest jeszcze jedna, najważniejsza cecha, która sprawia, że szyfratory ZS44-X i ZS45-X są wyjątkowe w swojej funkcjonalności! Posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie nimi za pomocą smarfona z każdego miejsca w Polsce i na świecie.

Funkcja sterowania zamkami ZS44-X i ZS45-X za pomocą smarfona? Jak to działa?

Kontrola dostępu, którą państwu przedstawiamy jest w pełnie kompatybilna z aplikacją Tuya Smart. Jest to platforma internetowa, która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami smart home. Będąc podłączony do sieci Wi-Fi lub danych mobilnych jesteś w stanie dodawać użytkowników i przypisywać ich do jednej z dwóch grup: osób, które mogą tylko sterować urządzeniami ZS44-X i ZS45-X lub administratorów, którzy mają możliwość zarządzania systemem kontroli dostępu. Kody, które przypisujesz kolejnym użytkownikom mogą mieć określony czas ważności lub ograniczoną liczbę użyć. To sprawia, że zamki szyfrowe marki Vidos idealnie sprawdzają się przy wynajmie mieszkań, domów letniskowych i w hotelach.

Szyfratory ZS44-X i ZS45-X jako hotelowa kontrola dostępu.

Czasowy wynajem to popularny sposób na, z jednej strony tanie podróże, z drugiej na dodatkowe źródło dochodu. W czasach, gdy służbowe wyjazdy i platformy takie jak Airbmb, czy Booking stały się bardzo popularne, ważne jest, aby nadążać za nowoczesnymi trendami i przystosować swój apartament do wynajmu online. Zamki szyfrowe ZS44-X i ZS45-X dają Ci możliwość w pełni zdalnej kontroli nad kodami dostępu do pokoi hotelowych i mieszkań przystosowanych do krótkoterminowego wynajmu. Z pomocą aplikacji Tuya możesz zarządzać nieskończoną ilością urządzeń kontroli dostępu.

Gdzie można kupić urządzenia umożliwiające sterowanie automatyką hotelową ZS44-X i ZS45-X?

Zapraszamy serdecznie do jednego z Naszych dwunastu punktów sprzedaży w całej Polsce. Ich listę znajdziecie w zakładce: KONTAKT. Oferujemy pełne wsparcie w sprawach handlowych i technicznych na miejscu i online. Do dyspozycji mamy kilkanaście tablic prezentacyjnych z urządzeniami Vidos w różnych punktach, na których przedstawimy szczegółowe działanie automatyki tego polskiego producenta. Do zobaczenia!

*Tryb bistabilny to tryb, w którym zmiana stanu przekaźnika następuje po każdym naciśnięciu pilota lub podaniu impulsu wyzwalającego. Użytkownik sam ustala, kiedy urządzenie ma być załączone, a kiedy wyłączone, nie dzieje się to automatycznie.